Náš
Chov

Complete Bullies není jenom obyčejná chovatelská  stanice. Je to součást rodinné filozofie, životního stylu a partnerství s úžasným plemenem psů, American Bully XL.
22E8E654-B3C1-41A6-A869-6956417106DD
E9DF417B-EA0C-4E7E-AC31-ECFBD52C7E20

Naše filozofie

Chov XL American Bullies je jako tvorba uměleckého díla, opracovávaného milujícími rukami, jež následují jasnou vizi. U nás v Complete Bullies vytváříme s nejvyšší péčí ty nejlepší společníky a parťáky přímo pro Vás!

Lenka Martens Zachová a Sebastiaan Martens Bos,
Hrdí majitelé a chovatelé Complete Bullies

Signature
Flag

Světově unikátní chovatelská spojení

Od oldschool krevních linií po ty moderní, pro náš chov precizně vybíráme ty nejlepší možné kombinace špičkové krve XL American Bullies z celého světa, předvším však USA. Bereme v potaz veškeré důležité aspekty jako zdravotní stav, povahu a exteriér každého jednotlivého psa, abychom přinesli pouze ta nejexluzivnější spojení pečlivě zvolených rodičů Vašeho štěněte . 

Flag

Světově unikátní zdravotní garance

Všechna naše štěňata odcházejí do nových domovů s plnou zdravotní garancí, ať už jste si pořídili společníka a parťáka do rodiny či štěně nadějné pro budoucí chov a výstavy. Zdravotní garance zahrnuje dědičná onemocnění, i ta ortopedická.

Flag

Unikátní chovatelský servis

Od nejlepší péče a prostředí chovatelské stanice po doživotní klientský servis, jsme tu pro Vás, abychom učinili pořízení nového člena Vaší rodiny důležitým okamžikem a svého rozhodnutí jste nikdy nelitovali!

O nás

Jsme Lenka a Sebastiaan, zakladatelé a majitelé chovatelské stanice Complete Bullies. Náš rodinný chov se nachází poblíž Prahy, v samém srdci Střední Evropy. 

Vždy jsme milovali psy a měli nějaké kolem sebe po celý život. Lenka pochází z kynologické rodiny, kde výstavy, výcvik a chov psů byli na denním pořádku, byť nikdy ne na profesionální úrovni. Tou, která uvedla Lenku do světa psů, byla její maminka.

V roce 2008 založila svoji vlastní chovatelskou stanici registrovanou pod FCI s mezinárodně chráněným názvem "Kazana" a zaměřila se na vystavování a chov tureckého plemene psů Kangal. Jak šel čas, Lenka se svými psy dosáhla těch nejprestižnějších výstavních titulů a získala několik Světových a Evropských vítězů, šampionáty různých evropských zemí  a nespočet vítězství v plemeni. Těchto úspěchů dosahovaly i její vlastní odchovy, které exportovala do celého světa (USA, Nový Zéland, Jižní Korea, Velká Británie, Rusko, Francie...). Již jako dítě se věnovala soutěžení v Junior Handlingu, což později zúročila při občasém vystavování psů pro klienty, pro které s nimi vyhrála mimo mnohé jiné titul Best Of Breed na nejprestižnější a největší výstavě světa, Cruft's, v anglickém Birminghamu. 

Několik let po tom, co Lenka skončila s chovem a vystavováním pasteveckých psů, si spolu se Sebastiaanem pořídila malého rodinného společníka, francouzského buldočka Tobiho. Jelikož Sebastiaan stále snil o velkém psovi, brzy k Tobíkovi přibyl cane corso Rocky.  

Následně v roce 2021 přišel Sebastiaan s nápadem pořídit si třetího psího kamaráda do rodiny. Již dříve si přečetl mnoho informací o plemeni American Bully, které představil Lence, jež o nich do té doby nikdy neslyšela. I přesto, že ta již třetího psa po mnoha letech života se smečkou nechtěla, toto plemeno jí velmi učarovalo a sama si o něm začala zjišťovat více informací. American Bullies se zdáli být vynikajícími rodinnými psy se skvělými nekonfliktními povahami. Po návštěvě české výstavy ABKC bylo doma definitivně rozhodnuto o pořízení tohoto úžasného plemene. Respektive jednom štěněti. Jednom a ne více! Ideálně feně, aby se lépe zařadila do naší malé "pánské" smečky a aby s ní mohla Lenka případně jednou opět na výstavy a odchovat vlastní vrh. 

Jak jsme hledali nejlepšího chovatele a nejvhodnější štěně pro naši rodinu, rozhodli jsme se importovat  American Bully přímo ze země původu plemene, z USA. Chovatel za chovatelem, vrh za vrhem, vybírali jsme tak dlouho, až jsme narazili na Davida Lloyda, tehdy ještě člena chovu ManMade's. Ten nám dal svoji důvěru a možnost vybrat si jako první nejlepší fenu z vrhu. Ve stejný okamžik jsme však při brouzdáním mnoha weby různých chovatelů narazili také na chovatelskou stanici The Incredibullz a jejich neopakovatelný vrh BSK Blix x RIP Incredibullz Down N Dirty (Dirty Burg) s jejich bechderoucími tečkovanými štěňaty. Nebylo možné odolat a nezamilovat se do nich, obzvláště pro Lenku, která vyrůstala s puntikovanými dalmatiny svojí maminky.  Nejlepší pes z vrhu se vzezřením černě tečkovaného dalmatina byl opravdu výjimečné štěně a bylo hned rozhodnuto, že ho musíme mít. 

Brzy poté naši první XL American Bullies dorazli z USA do Čech. A naprosto nás okouzlili... Svým charakterem, vzezřením a jednoduše vším, předčili naše očekávání. 

Nápad založit vlastní chov plemne American Bully XL přišel nedlouho poté a tímto se zároveň opět začala naplňovat Lenčina vášeň pro vystavování a chov psů. V tomto mladém a rozvíjejícím se plemeni spatřila velký potenciál a možnost podílet se na jeho vývoji a zlepšování kvality chovu, za použití dříve získaných zkušeností s jinými plemeny a fungováním vlastní chovatelské stanice. 

Od tohoto momentu jsme začali pečlivě plánovat naše chovatelské cíle na několik let dopředu, spolu s hledáním těch nejlepších zakladatelů pro náš chov. Zároveň jsme se rozhodli vytvořit ty nelepší profesionální podmínky a prostředí pro naše psy i jejich odchovy. Odstěhovali jsme se z rušného centra hlavního města s jeho betonovými ulicemi, byť jsme žili v blízkosti několika krásných městských parků a přírodních rezervací a rozhodli se dát přednost životu na venkově se všemi výhodami, které nabízí prostředí blíže přírodě.  

Jeden po druhém, Minnie, Nala, Spirit, Goldie a později také Conquest, k nám přicestovali z USA od různých chovatelů. Nesoucí nejlepší světové krevní linie, byli vybráni jako základ našeho chovu, kde výjimečný exteriér odpovídající plemennému standardu potkává pevné zdraví a skvělý, snadno ovladatelný a rodinný charakter psa. Jak jsme se postupně ponořili do problematiky plemene a začali pronikat do jeho chovatelského světa, zjistili jsme, že naše vize a cíle nejsou ničím běžným či častým. 

Většina chovatelských stanic neprovádí dostatečné zdravotní testování svých chovných jedinců, či některé z nich výsledky zdravotních vyšetření zkreslují nebo neuvádí zcela pravdivě. A to i přesto, že má toto plemeno sklony k různým dědičným onemocněním, především těm ortopedickým. Mnoho XL American Bullies nenaplňují představu plemenného standardu svým vzhledem, stejně tak jako nedostatek socializace a ne zcela ideální prostředí pro mentální rozvoj štěňat  spolu s neznalostí informací týkajících se péče a výchovy tohoto plemene novými majiteli mnohdy zapříčiní, že kolem vídáme mnoho podprůměrných psů a to ať už exteriérově, charakterově nebo po povahové stránce (psi mohou být v krajních případech agresivní či bojácní, byť k tomu plemeno vrozeně sklony nemá).  

Pro nás bylo to nejlepší možné vždy jedním z klíčových aspektů v našich životech, ať už v pracovním nebo osobním ohledu. Předešlá práce ve zdravotnictví a zkušenost z různých odvětví byznysu nám dala možnost širšího náhledu na chov, jakožto velice exkluzivní způsob vytváření něčeho tak cenného,  jako jsou psi.  Rozhodnutí odchovávat ty nejlepší XL American Bullies, krásné, zdravé a pohodové, se stalo naší vizí a hlavním cílem v chovatelském světě. Tato cesta někdy přináší těžká rozhodnutí, nutnost náročné selekce chovných jedinců při zachování maximální možné kvality života všech psů, což vyžaduje mnoho vynaložené energie, času a v neposlední řadě i financí. 

Naše vlastní zkušenosti s pořízením štěňat či starších psů různých plemen od širokého spektra chovatelů z celého světa nám přinesly mnoho pozitivních i negativních poznání a zážitků se psy, kteří přišli z různorodých podmínek a prostředí. Spolupráce se skvělými veterináři, výcvikáři, handlery i ostatními chovateli psů přinesla znalosti, které se spojily v unikátní chovatelské know how chovu Complete Bullies. Naším posláním je pomoci Vám s výběrem toho nejlepšího štěněte přímo pro Vás, bez ohledu na to, zdali hledáte vynikající základ Vašeho budoucího chovu, vycházející výstavní hvězdu a/nebo toho nejvěrnějšího a nejmilejšího rodinného parťáka na světě.

Všechna naše štěňata vyrůstají ve speciálně navrženém prostředí, v těsném kontaktu s naší milující rodinou a nejlepší profesionální péčí, aby Vám mohla přinést upřímné štěstí a lásku. 

Instagram Feed

Follow us